قیمت تلویزیون

خرید تلویزیون

بر اساس پیشرفت روز افزون تکنولوژی در دنیای تلویزیون ها شرکت های مختلف برای رقابت، تلویزیون های مختلفی را با امکانات متفاوت وارد بازار کردند. این تلویزیون های شامل فرمت های متفاوتی هستند که هر کدام مزیت هایی نسبت به یکدیگر دارند که در اینجا به شرح کامل آنها می پردازیم.

تلویزیون های LCD

در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار فروش تلویزیون های ال سی دی از تلویزیون های مبتنی بر CRT پیشی گرفت. در تلویزیون های ال سی دی از نمایشگرهای کریستال مایع برای تولید تصاویر استفاده می کنند. این تلویزیون ها نازک تر و سبک تر از تلویزیون های CRT هستند و در اندازه های بسیار بزرگ در بازار موجود می باشد. تلویزیون های LCD یک تصویر رنگی را با انتخاب فیلتر نور سفید تولید می کنند. نور توسط یک سری از لامپ های فلورسنت کاتدی سرد (CCFLs) در پشت صفحه نمایش وجود ارائه می شود. امروزه اکثر نمایشگرهای LCD-TV از نور سفید یا رنگی به عنوان نور پس زمینه استفاده می کنند.
تلویزیون های ال سی دی با قیمتی ارزان نسبت به سایر تلویزیون ها ی موجود در بازار به فروش می رسد ولی نسل این تلویزیون ها رو به افول است و کم کم جای خود را به انواع ال ای دی می دهند.

تلویزیون های LED

تلویزیون LED را می توان نسل جدید تلویزیون های LCD دانست چرا که وضوح تصویر در این تلویزیون ها به دلیل استفاده از فناوری نورهای رنگی (RGB) بالا رفته و تصویری حقیقی را بر روی صفحه نمایش خود به کاربر نمایش می دهند. تفاوت حایز اهمیت برخی از تلویزیون های LED امکان دسترسی به محتوی درایو خود همانند فلش از طریق USB می باشد و به راحتی به تماشا فیلم و لذت بردن موسیقی موجود در درایو بپردازید. اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED مختلف می باشد . این ابعاد  از 20 اینچ تا بیش از 65 اینچ متفاوت است. از مزیت های مهم LED میزان پایین مصرف انرژی تا ۴۰ درصد است و به دلیل کم شدن کربن و گرما می توان این تلویزیون ها را دوسن دار محیط زیست دانست.

تلویزیون 3D  (سه بعدی)

در واقع تلویزیون های سه بعدی همان تلویزیون های HD با قابلیت نمایش سه بعدی هستند. برای مشاهده تصاویر به صورت سه بعدی نیاز به عینک هست. این عینک ها با تکنیک خاص خود در نشان دادن تصاویر بعد سوم را ایجاد می کنند و موجب فریب دادن مغز انسان می شوند. در واقع در تلویزیون های معمولی فقط طول و عرض داریم ولی در تلویزیون 3D علاوه بر بعد طول و عرض بعد عمق نیز به وسیله این عینک های مخصوص به تصاویر اضافه می شود. اما امروز با ایجاد فناوری های و نسل جدید تلویزیون ها همانند 4K ، HDR ، SMART TV می توان گفت که عمر این تلویزیون ها به پایان رسیده چرا که اکثر کاربران به دنبال وضوح تصویر بهتر هستند.

تلویزیون هوشمند

تلویزیون های هوشمند به دلیل اینکه قادر به اتصال به اینترنت هستند لقب هوشمند به آنها داده شده است . این تلویزیون ها می توانند بدون نیاز به وسیله جانبی همانند کامپیوتر به مرورگر اینترنت و فیسبوک, انواع بازی ها و برنامه های کاربردی وصل بشوند وشما به راحتی به تماشای فیلم در YouTub بپردازید. از دیگر ویژگی های هوشمند این تلویزیون مجهز بودن به کنترل حرکت داخلی است شما میتوانید با این ویژگی برنامه های مختلف را با حرکت دادن دست خود در مقابل صفحه تلویزیون انتخاب کنید. وب کم داخلی تعبیه شده نیزدر این تلویزیون ها امکان اایجاد تماس ویدیویی با برنامه هایی نظیر اسکایپ و جی تالک و... را برای شما فراهم می سازد.

تلویزیون های پلاسما

صفحه نمایش پلاسما یا پی دی پی(PDP) نوعی از صفحه نمایش تخت است که برای صفحه نمایش بزرگ ۳۰ اینچ (۷۶ سانتی متر) در نظر گرفته است. در این نوع صفه نمایش از سلول های کوچک حاوی گازهای یونیزه شده با برق الکتریکی استفاده می کنند که پلاسما هستند. به همین دلیل به این نام مشهور است. در این نوع نمایشگرها سلول های ریز زیادی در بین دو صفحه شیشه مخلوطی وجود دارد که این سلول ها مخلوطی از گازهای نجیب و  مقدار منفی دیگری از گاز دیگر (به عنوان مثال بخار جیوه) را نگه می دارند. این گاز به طریقه الکتریکی تبدیل به پلاسما می شود که طی مراحلی سبب می شود فسفرموجود در نمایشگر نور از خود تولید کند.
تلویزیون‌های پلاسما دارای کیفیت تصویر بسیار خوبی هستند و نقاط تیره و مشکی رنگ در آنها از عمق تیرگی عالی برخوردار هستند ولی از معایب آن می توان به مصرف انرژی بالا اشاره کرد.

در این قسمت از سایت اسک میتوانید قیمت روز تلویزیون ها را مشاهده کنید.

نمایش بیشتر
مقایسه محصولات
گالری لیست سریع