ماوس

ماوس (Mouse) یکی از اجزاء و قطعات سخت افزاری اصلی در یک کامپیوتر است. ماوس از متداول ترین ابزار ورودی می باشد که به کاربر اجازه می دهد به آیکن ها و برنامه ها و... بر روی صفحه نمایش اشاره و آنها را انتخاب کند. ماوس با استفاده از یک سنسور، حرکت را تشخیص می دهد و معادل مقدار حرکت را به سیگنالهای دیجیتالی تبدیل و به کامپیوتر ارسال می کند، سیستم با استفاده از این سیگنالها محل و جهت حرکت اشاره گر ماوس بر روی صفحه نمایش را می فهمد. ماوس ها دارای غلتک و دکمه هایی برای انجام کارهایی از جمله کلیک کردن، راست کلیک کردن، پیمایش افقی و عمودی صفحه و .. هستند. به طور کلی ماوس ها در دو نوع ماسوس غلتکی یا توپی و ماوس های نوری و لیزری در بازار موجود هستند. ماوس غلتکی دارای یک گوی در محفظه ی خود است که این گوی با چرخش خود، پیام را به سیستم ارسال می کند و اشاره گر را در جهات مختلف بر روی صفحه نمایش حرکت می دهد، این نوع ماوس از نوع قدیمی است که با استفاده از سیم به سیستم متصل می شود. ماوس نوری و لیزری (Optical Mous) نوع جدید ماوس هستند که امروزه اکثر کاربران از آن استفاده می کنند. این نوع ماوس ها در قسمت پایین دارای حفره ای هستند که از طریق بازتاب نور اطلاعات را به سیستم می دهند. این نوع ماوس خود در دو مدل ماوس نوری و لیزری هستند که با هم از نظر نوع نوری که می تابانند متفاوت هستند. ماوس نوری عمر طولانی ولی دقت کمتری دارد و ماوس های لیزری عمر کم و دقت بالایی دارند. ماوس های نوری و لیزی از لحاظ نوع اتصال به کامپیوتر در دو مدل با سیم و بی سیم در بازار موجود می باشند، نوع بی سیم محفظه ای برای باتری دارد. در این قسمت از سایت اسک می توانید ویژگی ها و قیمت روز انواع ماوس را براساس برندهای مختلف مشاهده و بررسی کنید.

انواع ماوس

امروزه انواع و مدل های مختلفی از ماوس ساخته و تولید می شوند که این انواع از لحاظ قیمت، نوع رابط به سیستم، وزن، ابعاد، تعداد کلیدها و ... با هم متفاوت هستند، که این موارد از نکات هنگام خرید یک ماوس نیز محسوب می شوند. جهت شناخت دقیق و جامع شما از انواع ماوس گروه اسک لیستی عظیم از انواع موس نوری و لیزری، ماوس باسیم، ماوس بی سیم و... را براساس برندهای معتبری نظیر ال جی، سونی، فراسو، اپل و....  را با قابلیت ها مختلف جمع آوری کرده است. پس از انتخاب ماوس مورد نظر خود می توانید نوع، مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و سایر ویژگی های  مورد نظر آن را مشاهده و بررسی کنید. بنابراین به شناخت کاملی از یک محصول خواهید رسید و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب خواهید کرد. همچنین می توانید قیمت روز انواع ماوس را براساس لیست فروشندگان ایرانی که اقدام به فروش مستقیم لوازم کامپیوتری می کنند مشاهده و مقایسه کنید.

اصالت کالا

یکی دیگر از فاکتور هایی که هنگام خرید انواع ماوس باید در نظر گرفت دقت به اصالت کالا است که دلالت بر اصل بودن یک محصول دارد. سایت اسک این اطمینان را به شما می دهد که تمامی ماوس های درج شده در این سایت اصل و از لیست فروشندگانی که به اصالت کالای خود ناکید دارند جمع آوری شده اند.

نمایش بیشتر
مقایسه محصولات
گالری لیست سریع
ماوس لاجیتک مدل M90
ماوس لاجیتک مدل M90
Logitech M90 Mouse
0 نظر
90,000تومان
7 فروشگاه
مقایسه قیمت ها
7 فروشگاه
ماوس تسکو مدل TM 640W
ماوس تسکو مدل TM 640W
TSCO TM 640W Mouse
0 نظر
46,000تومان
6 فروشگاه
مقایسه قیمت ها
6 فروشگاه
ماوس لاجیتک ام 105
ماوس لاجیتک ام 105
Logitech M105 Corded Optical Mouse
0 نظر
103,000تومان
6 فروشگاه
مقایسه قیمت ها
6 فروشگاه