قیمت رم (RAM)

خرید رم (RAM)

رم (RAM) مخفف کلمه (Random Access Memory)، نوعی حافظه موقت برای ذخیره سازی داده ها برای پردازش در CPU است و از اجزاء مهم و اصلی یک کامپیوتر به شمار می آید. رم با نام "حافظه دسترسی تصادفی" یا " حافظه با دسترسی تصادفی"  نیز شناخته می شود دلیل این نام گذاری این است که داده ها بدون در نظر گرفتن ترتیب فضاهای حافظه بر روی رم قرار می گیرند و کاربر در هر زمان می تواند به فضاهای رم بدون در نظر گرفتن ترتیب دسترسی پیدا کند و همین امر سبب افزایش سرعت فوق العاده در فرآیند خواندن و نوشتن بر روی حافظه می‌گردد. همان طور که گفته شد وظیفه ی رم خواندن و نوشتن داده ها و حفظ آنها به صورت موقت برای پردازش از طریق CPU است، سیستم عامل هنگام بوت شدن و همه ی برنامه ها زمانی که اجرا می شوند و تمامی عملیات و دستورات برنامه ها ابتدا بر روی حافظه ی موقت رم ذخیره می شوند و سپس به سرعت داده ها برای پردازش در اختیار CPU قرار می گیرد. سرعت حافظه ی رم از حافظه های جانبی نظیر هارد دیسک بسیار بالاتر است و نکته دیگر اینکه رم یک حافظه ی موقت است و این بدین معنا است که در صورت قطع شدن جریان برق یا راه اندازی دوباره سیستم عامل تمامی داده های موجود بر روی آن پاک می شوند. سرعت پردازش پردازنده ها بسیار بالا و سرعت حافظه ی جانبی برای ذخیره سازی کم است، وظیفه ی دیگر رم قرار گرفتن بین دو ماژول پردازنده و حافظه جانبی و ایجاد تعامل بین آنها است. خروجی ها ابتدا یکی یکی بر روی حافظه رم قرار می گیرند و سپس برای ذخیره سازی به هاردیسک ارسال می شوند. انواع حافظه ی رم با شماره داری از استاندارد DDR قابل تشخیص هستند این شماره گذاری به ترتیب از DDR1 تا DDR4 معرفی شده اند که نسبت به نسل قبلی دارای سرعت بالا و مصرف برق کمتری هستند. در این قسمت از سایت اسک می توانید ویژگی ها و قیمت روز انواع حافظه ی رم را براساس برندهای مختلف مشاهده و بررسی کنید.

انواع رم (RAM)

به روزرسانی و ارتقای رم کامپیوتر باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم می شود. امروزه انواع مختلفی از حافظه رم (RAM) توسط برندهای مختلفی در سرتاسر دنیا ساخته و تولید می شوند که این انواع از لحاظ نوع رم DDR ، ظرفیت رم و پیکبربندی، سرعت و زمان بندی تاخیر با هم متفاوت هستند. جهت شناخت دقیق و جامع شما از انواع حافظه ی رم (RAM) گروه اسک لیستی عظیم از انواع رم را براساس برنده های معتبری نظیر ای دیتا، اپیسر، اپوتاپ، کروشیال و.... را با میزان ظرفیت، انواع و قابلیت های مختلف جمع آوری کرده است. پس از انتخاب حافظه ی رم (RAM) مورد نظر خود می توانید نوع، مشخصات فنی، قیمت، تصاویر، تعداد و ظرفیت ماژول و سایر ویژگی های  مورد نظر آن را مشاهده و بررسی کنید. بنابراین به شناخت کاملی از یک محصول خواهید رسید و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب خواهید کرد. همچنین می توانید قیمت روز انواع حافظه ی رم را براساس لیست فروشندگان ایرانی که اقدام به فروش مستقیم لوازم خانگی می کنند مشاهده و مقایسه کنید.

اصالت کالا

یکی دیگر از فاکتور هایی که هنگام خرید انواع حافظه ی رم (RAM) باید در نظر گرفت دقت به اصالت کالا است که دلالت بر اصل بودن یک محصول دارد. سایت اسک این اطمینان را به شما می دهد که تمامی حافظه های رم درج شده در این سایت اصل و از لیست فروشندگانی که به اصالت کالای خود تاکید دارند جمع آوری شده اند.

نمایش بیشتر
مقایسه محصولات
گالری لیست سریع