پردازنده (CPU)

پردازنده یا CPU مخفف کلمه (Central Processing Unit) که به معنای واحد پردازش مرکزی است و یکی از اجزاء اصلی و در واقع مغز یک کامپیوتر محسوب می شود. بر روی مادربرد یک فضا (Slot) برای قرارگیری و اتصال به cpu وجود دارد. CPU وظیفه ی پردازش تمامی دستوراتی که از طریق نرم افزارها و سخت افزارها به آن ارسال می شود را با استفاده از عملکردهای ریاضی(ضرب،جمع،تفریق و تقسیم)، منطقی و مقایساتی بر عهده دارد. پردازنده با استفاده از واحد محاسبه و منطق (ALU) تمامی دستورات ورودی را محاسبه و مقایسه و یا بر طبق عملکردهای منطقی تصمیم گیری می کند و سپس اطلاعات پردازش شده را برای نمایش به انواع دستگاه های خروجی ارسال می کند. تمامی پردازنده های موجود در بازار به طور کلی دارای سه شاخه مهم می باشند که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آنها می گذارد : ۱- سرعت پردازنده (cpu): از نکات مهم هنگام خرید یک پردازنده دقت به میزان سرعت آن است، سرعت نشانگر تعداد عملی است که یک هسته در مدت زمان یک ثانیه انجام می دهد. سرعت پردازنده ها بر حسب حسب مگاهرتز یا گیگاهرتز سنجیده می شود. ۲-  حافظه ی نهان : از معیارهای دیگر خرید cpu دقت به میزان حافظه ی پنهان (Cache) است. حافظه ی نهان معمولا دارای سه لایه است که با حرف L نشان داده می شوند.این حافظه نقش حفظ داده ها را برعهده دارد و تا ده مگابایت فضا برای ذخیره سازی داده ها دارد هر چه این فضا بیشتر باشد قیمت و سرعت پردازنده بالا می رود. ۳- هسته های پردازشی: امروزه پردازنده ها دارای بیش از یک پردازنده هستند. دقت داشته باشید تعداد پردازنده ها همیشه زوج است نه فرد. این هسته به صورت پردازنده های مستقلی هستند که هر یک به صورت جداگانه دستورات را پردازش می کنند .در این قسمت از سایت اسک می توانید ویژگی ها و قیمت روز انواع پردازنده (cpu) را براساس برندهای مختلف مشاهده و بررسی کنید.

انواع پردازنده (cpu)

امروزه انواع و مدل های مختلفی از پردازنده (cpu) ساخته و تولید می شوند که این انواع از لحاظ قیمت، تعداد هسته ها، نوع و مدل پردازنده... با هم متفاوت هستند، که این موارد از نکات هنگام خرید یک پردازنده (cpu) نیز محسوب می شوند. جهت شناخت دقیق و جامع شما از انواع CPU گروه اسک لیستی عظیم از انواع پردازنده های ۲ و ۴ هسته ای را براساس برندهای معتبری نظیر اینتل و ای ام دی را با قابلیت های مختلف جمع آوری کرده است. پس از انتخاب پردازنده (cpu) مورد نظر خود می توانید نوع، مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و سایر ویژگی های  مورد نظر آن را مشاهده و بررسی کنید. بنابراین به شناخت کاملی از یک محصول خواهید رسید و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب خواهید کرد. همچنین می توانید قیمت روز انواع پردازنده (cpu) را براساس لیست فروشندگان ایرانی که اقدام به فروش مستقیم تجهیزات کامپیوتری می کنند مشاهده و مقایسه کنید.

اصالت کالا

یکی دیگر از فاکتور هایی که هنگام خرید انواع پردازنده (cpu) باید در نظر گرفت دقت به اصالت کالا است که دلالت بر اصل بودن یک محصول دارد. سایت اسک این اطمینان را به شما می دهد که تمامی پردازنده های درج شده در این سایت اصل و از لیست فروشندگانی که به اصالت کالای خود تاکید دارند جمع آوری شده اند.

نمایش بیشتر
مقایسه محصولات
گالری لیست سریع