قیمت مانیتور

مانیتور

مانیتور یا نمایشگر رایانه دستگاهی است که توسط کابل به آداپتور تصویری متصل می شود و تصاویر رایانه (اطلاعات) بر روی آن به نمایش در می آید. مانیتور نوعی صفحه نمایش و از مهم ترین دستگاه های خروجی یک رایانه محسوب می شود و بیشترین داده هایی که از طریق سایر دستگاه های ورودی نظیر موس، کیبورد و اسکنر به رایانه داده می شود بر روی مانیتور به نمایش در می آید تا کاربر نتایج اعمال شده را مشاهده کند. مانیتور تصاویر را به صورت مجموعه ای از نقاط پیکسل (Pixel) نمایش می دهد. تعداد پیکسل ها میزان رزولیشن مانیتور را نشان می دهد هر چه تعداد پیکسل بیشتر باشد کیفیت تصویر نیز بالاتر است. کیفیت تصویر به عامل دیگری به نام کارت گرافیک (آداپتور صفحه نمایش) نیز بستگی دارد. کارت گرافیک داخل رایانه نصب می شود و به عنوان وسیله ی واسط بین برد اصلی رایانه و صفحه نمایش عمل می کند و کار اصلی آن تبدیل اطلاعات دیجیتالی به اطلاعات قابل فهم برای مانیتور می باشد. مانیتور ها از لحاظ نور پس زمینه به سه دسته تقسیم می شوند: مانیتور های لامپ تصویری یا CRT که در سال های گذشته رونق زیادی داشتند و این نوع دارای صفحات تخت و محدب هستند، مانیتور های LCD حدود ۴ سانتی متر قطر دارند و از کنار هم چیده شدن سلول های کریستال مایع به وجود می آیند به همین دلیل با نام کریستال مایع هم شناخته می شوند و مانیتور های LED با استفاده از تکنولوژی دیودهای نوری  تصاویر را به نمایش در می آورند و دارای کنتراست بالاتر و زوایای دید بهتری نسبت به LCD ها هستند. در این قسمت از سایت اسک می توانید ویژگی ها و قیمت روز انواع مانیتور را براساس برندهای مختلف مشاهده و بررسی کنید.

انواع مانیتور

مانیتور یکی از اجزای مهم سخت افزاری یک رایانه است که اطلاعات بر روی آن به نمایش در می آید. امروزه انواع و مدل های مختلفی از مانیتور توسط برندهای مختلف تولید و در بازار موجود می باشند بنابراین هنگام خرید یک مانیتور براساس نوع نیاز خود، باید به نکاتی  نظیر : قیمت، مصرف انرژی، عمق رنگ (Color  Depth) ، تكنولوژی نمایش، تكنولوژی كابل، محدوده قابل مشاهده (قطر صفحه نمایشگر)، حداكثر میزان وضوح تصویر (Resolution) اهمیت داد. لذا جهت شناخت دقیق و جامع شما از انواع مانیتور، گروه اسک لیستی عظیم از انواع مانیتور را  براساس برنده های معتبری نظیر سامسونگ، ال جی، فیلیپس، ایسوس، دل و....  را با قابلیت و کاربردهای مختلف جمع آوری کرده است. پس از انتخاب مانیتور مورد نظر خود می توانید مشخصات فنی، قیمت، تصاویر، نوع نور پس زمینه، میزان رزولیشن، امکانات و قابلیت های مورد نظر آن را مشاهده و بررسی کنید بنابراین به شناخت کاملی از یک محصول خواهید رسید و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب خواهید کرد. همچنین می توانید قیمت روز انواع مانیتور را براساس لیست فروشندگان ایرانی مشاهده و مقایسه کنید.

اصالت کالا

اصالت کالا از یکی مهمترین خصوصیات یک محصول در خرید اینترنتی است که دلالت بر اصل بودن و تقلبی نبودن یک محصول دارد .از این رو تمامی مانیتور های درج شده در سایت اسک و لیست فروشندگان ایرانی دارای اصالت میباشند.

نمایش بیشتر
مقایسه محصولات
گالری لیست سریع