چگونه عطر و ادکلن اصل را از تقلبی تشخیص دهیم !

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

رئیس اتحادیه واردکنندگان لوازم آرایشی ، لوازم بهداشتی و عطریات به این موضوع اشاره دارد که بسیاری از فروشندگان این دسته از محصولات نیز قادر به شناسایی عطر و ادکلن اصل از تقلبی نیستند از این رو سایت اسک با این مقاله به شما خریداران و حتی فروشندگان عزیر راهکارهای تشخیص عطر و ادکلن اصلی از تقلبی را شرح داده است تا در زمان خرید عطر و ادکلن محصولی تقلبی را انتخاب نکنید.

امروزه مدل های مختلفی از انواع عطر و ادکلن با مارک های گوناگون در بازار موجود می باشد و آن قدر برندهای تقلبی شبیه به اصل زیاد شده است که کمتر کسی در زمان خرید عطر و ادکلن توانایی تشخیص اصل از تقلبی را دارد، بسیاری از افراد تصور می کنند که بالا بودن قیمت عطر و ادکلن و یا ماندگاری بالای رایحه دلیل بر اصلی بودن عطر و ادکلن است ولی باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است چرا که تولیدکنندگان محصولات تقلبی به خوبی راه ماندگاری رایحه را هم می دانند و از طرفی دیگر میزان ماندگاری رایحه عطر یا ادکلن به مواردی نظیر رنگ، نوع پوست و متابولیسم بدن هر فرد بستگی داشته و باید به آن توجه کرد.

رئیس اتحادیه واردکنندگان لوازم آرایشی ، لوازم بهداشتی و عطریات به این موضوع اشاره دارد که بسیاری از فروشندگان این دسته از محصولات نیز قادر به شناسایی عطر و ادکلن اصل از تقلبی نیستند از این رو سایت اسک با این مقاله به شما خریداران و حتی فروشندگان عزیر راهکارهای تشخیص عطر و ادکلن اصلی از تقلبی را شرح داده است تا در زمان خرید عطر و ادکلن محصولی تقلبی را انتخاب نکنید.

نحوه ی تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

1-    توجه به قیمت عطر و ادکلن

قیمت عطر و ادکلن اصل به دلیل اینکه یک کالای لوکس است و ارز دولتی هم ندارد و اگر به صورت قانونی و غیر قاچاق وارد بازار ایران شود بی شک بالا است چرا که هزینه هایی نظیر 70 درصد گمرک و 30 درصد سهم فروشنده بر قیمت عطر و ادکلن اصل افزوده می شود. بنابراین زمانی که قیمت عطری با ورود قانونی به 600 هزاز تومان می رسد و شما عطری از همان برند در بازار را به قیمت 250 هزار تومان پیدا می کنید شک نکنید که محصولی تقلبی است.

در برندهای معتبر و شناخته شده قیمت ها در برخی از مدل های عطر و ادکلن بالا و یا بسیار بالا است برای مثال قیمت عطر و ادکلن لالیک ، قیمت عطر و ادکلن تام فورد ، قیمت عطر و ادکلن شانل ، قیمت عطر و ادکلن دیسکوارد ، قیمت عطر و ادکلن جیوانچی و قیمت عطر و ادکلن کوچی تا بالای یک میلیون نیز می رسد این برندهای نام برده در لیست بهترین برندهای عطر و ادکلن 2019  نیز به شمار می آیند.

2-    وجود بوی الکل

یکی از ساده ترین راه های تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی، وجود بوی الکل در ادکلن است اگر بوی الکل را در زمان تست ادکلن احساس کردید بدانید که بی شک محصولی تقلبی است.

3-    توجه به شیشه عطر و ادکلن

در زمان خرید عطر و ادکلن قبل از هر چیزی شیشه عطر و یا ادکلن را در مقابل نور بگیرید و با دقت کامل نگاه کرده و  از شفاف بودن شیشه و مایع درون آن مطمئن شوید این یکی از ساده ترین راهکارهای تشخیص است.  شیشه های عطر و یا ادکلن های تقلبی از شفافیت کمی برخوردار هستند که ناشی از خود شیشه و هم ماده معطر آن است و همچنین زمانی که در مقابل نور قرار می گیرند علاوه بر کدر بودن، رگه‌های ظریفی در داخلش دیده می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت های عطر و ادکلن اصل از تقلبی نوع چاپ اسم یا همان مارک سازنده بر روی شیشه است، بر روی شیشه عطر و یا ادکلن اصل همیشه نوشته ها به صورت کاملا برجسته، منظم و پررنگ حک می شود. ولی در محصولات تقلبی معمولا در درج حروف نام انگلیسی ادکلن مرتکب اشتباه می‌شوند و حروف برجستگی ندارند.

4-    دقت به دَرِ عطر و ادکلن

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین عطر و ادکلن های اصل و تقلبی دَرِ آنها است که شما با یکبار باز و بسته کردن آن می توانید این تفاوت را احساس کنید. دَرِ عطر و ادکلن های اصل با ظرافت خیلی زیادی بر روی بدنه قرار داده شده است به نحوی که به راحتی و با کمترین انرژی می توان در را باز و بسته کرد ولی دَرِ عطر و ادکلن تقلبی قبل از استفاده روی بطری لق می زند و معمولا از جنس پلاستیک بوده و اگر جسم تیزی چون خراش ناخن بر روی آن کشیده شود رنگش می ریزد.

5-    توجه به بسته بندی عطر و ادکلن

به جعبه‌ی ادکلن و عطر و سلفونی که بر روی آن کشیده شده است دقت کنید چرا که نقش اساسی در فروش و هم چنین تشخیص یک عطر و ادکلن اصل از تقلبی دارد. جعبه عطر و ادکلن های اصل دارای کیفیت چاپ بالا، بسیار شیک و زیبا می باشد و بر روی آن عبارت Made in حک نشده و تنها به حک کردن نام کشور سازنده چون Paris بسنده می کنند. همچنین سلفون کشیده شده بر روی جعبه فوق العاده شفاف و منظم می باشد. در داخل جعبه عطر و ادکلن اصلی یک مقوای محافظ شیشه و یک بروشور جهت معرفی محصول گذاشته شده است.

تولید کنندگان عطر و ادکلن های تقلبی به دلیل امکانات محدودی که دارند نمی توانند جعبه هایی به کیفیت جعبه های عطر و ادکلن های اصل تولید نمایند و معمولا بر روی جعبه محصولات تقلبی و چینی عباراتی نظیر Made in London و  Made in Paris دیده می شود.

6-    خرید عطر و ادکلن از مراکز معتبر

ساده ترین و بهترین پیشنهادی که تمامی دغدغه های ذهنی شما را در زمان خرید این محصولات از بین می برد این است که سعی کنید از مراکز و فروشگاه های اینترنتی معتبر و جاهایی که آنها را می شناسید اقدام به خرید عطر و ادکلن نمایید.

 

 


نظرات
امتیاز شما به این مطلب :