نقد و بررسی تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱

مراحل تصفیه

مرحله اول: فیلتر الیافی 5 میکرون

این فیلتر از الیاف مصنوعی پلی پروپیلن ساخته شده است. این الیاف فشرده شده اند و لابه لای آنها منافذی به قطر حداکثر 5 میکرون وجود دارد. با عبور آب از این فیلتر، ذرات معلق بزرگتر از 5 میکرون از آب حذف می شوند. گل و لای ، شن وماسه ، زنگ لوله ها و ذرات ناشی از پوسیدگی لوله ها در این مرحله از آب حذف شده و آب زلال و شفاف می شود.

مرحله دوم: فیلتر کربن فعال

در مرحله دوم فیلتر زغالی یا کربن فعال قرار دارد، دارای خاصیت جذب سطحی است و قادر است کلر، گازهای شیمیایی محلول در آب ، مواد شیمیایی آلی ، تری هالومتان ها (محصول فرعی کلرزنی) ، آفت کش ها ، بو و طعم نامطبوع آب را حذف کند.

شاید بتوان گفت وظیفه اصلی این فیلتر همان حذف کلر باقیمانده از آب می باشد، چرا که کلر علاوه بر مضراتی که برای سلامتی انسان دارد، می تواند به فیلتر اصلی (ممبران RO ) نیز آسیب بزند. لازم به ذکر است که کربن موجود در فیلترهای آکواجوی ، از پوست نارگیل ساخته می شوند و به Coconut Shell Carbon مشهور هستند. لذا منشا کاملا گیاهی داشته و هیچ نوع ترکیب زیان آوری به آب وارد نمی کنند.

مرحله سوم: فیلتر الیافی 1 میکرون

جنس و نحوه عملکرد این فیلتر دقیقا مشابه فیلتر مرحله اول است. با این تفاوت که در این مرحله دقت تصفیه آب به یک میکرون می رسد. لذا ذرات معلق و آلاینده های شناور در آب که در مرحله اول از آب حذف نشده اند، در این مرحله از آب حذف می شوند و آب کاملا زلال و شفاف می شود.

مرحله چهارم: فیلتر اسمز معکوس (ممبران RO)

این فیلتر ، در واقع فیلتر اصلی دستگاه آکواجوی است. فیلتر اسمز معکوس، از چندين لايه غشاء نيمه تراوا كه به دور يك لوله مركزي پيچيده شده اند تشكيل شده است. این غشاء (ممبران) دارای منافذی به اندازه یک دهم نانومتر ( 0،0001 میکرون) است.

چون ناخالصي های محلول در آب، قادر به عبور از منافذ غشاء نيستند از اين رو در يك طرف غشاء آب تقريبا خالص وجود خواهد داشت كه راهي لوله مركزي شده و به سمت خروجي آب تصفيه شده هدايت مي شود. در طرف ديگر لايه هاي غشاء، آب تغليظ شده از ناخالصي ها وجود خواهد داشت كه به سمت مجراي فاضلاب هدايت مي شود.

با روش اسمز معكوس مي توان املاح آب را 90 تا 98 درصد كاهش داد. نیترات، آرسنیک، سرب ، جیوه و سایر ناخالصی های محلول در آب و وفلزات سنگین مضر در آب در این مرحله از آب حذف می شوند. سختی مضر آب که باعث رسوب گذاری در کتری و چای ساز و ... می شود حذف شده و آب سنگین به آب سبک و گوارا تبدیل می شود.

مرحله پنجم: فیلتر کربن نهایی

مرحله آخر ، فیلتر کربن نهایی است.این فیلتر نیز درست مثل فیتر مرحله دوم از جنس کربن است. دانه های کربن موجود در این فیلتر بو و طعم نامطبوع آب را که ممکن است در اثر ماندگی آب در منبع ذخیره به وجود آمده باشد حذف می کنند.

 
زمان تعويض فيلتر هاي دستگاه :

» توصيه اكيد مي شود كه فيلتر هاي سه مرحله اول ( اليافي 5 ميكرون ، اليافي 3 ميكرون ، كربن فعال ) هر شش ماه يكبار تعويض شوند.

» در صورت آلوده بودن بيش از حد آب ورودي ، توصيه مي شود با تغيير رنگ فيلتر هاي اليافي و يا افت فشار آب خروجي ، فيلتر هاي سه مرحله اول تعويض شوند.

» فيلتر اصلي دستگاه ( RO Membrane ) در صورت تعويض به موقع فيلتر هاي سه مرحله اول، گاه تا دو سال نيز عمر مي كند.

» فيلتر مرحله پنجم ( كربن نهايي ) مي بايست هر يك سال تعويض شود.

مشخصات فنی تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱


شناسه کالا
مشخصات کلی
ظرفیت مخزن3.2 لیتر
ابعاد دستگاه۳۷ در ۲۰ در ۴۰ سانتی متر
ولتاژ برق مصرفی27 ولت
ویژگی ها
سایر ویژگی هاابعاد: ۳۷ در ۲۰ در ۴۰ سانتی متر - وزن: ۷ کیلو گرم - تعداد فیلتر: ۵ عدد - سیستم فیلتراسیون: اسمز معکوس - عمر مفید فیلتر ها: بین ۶ ماه تا یک سال - جنس بدنه: فلزی - دقت فیلتراسیون: نود و نه درصد - قابلیت نصب به دستگاه های قهوه ساز: دارد - قابلیت نصب به یخچال: دارد - ولتاژ برق ورودی: ۲۷ ولت - فشار پمپ: ۷ بار - حجم مخزن: ۳.۲ لیتر - اقلام همراه: مخزن۳.۲ گالن سه لایه با روکش فلزی – اتصالات نصب – شیر برداشت برنجی – پکیج فیلترها و کارت گارانتی

نمودار تغییر قیمت تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱

نظرات در باره محصول تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱

 

امتیاز کاربران به تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱

امتیاز کاربران به تصفیه آب پنج مرحله ای آکواجوی مدل ۴۰۱

ثبت امتیاز