مزایای خرید تلویزیون QLED سامسونگ را بدانید

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

اگر به دنبال خرید تلویزیون هستید بی شک در بازار و فروشگاه های معتبر اینترنتی شاهد مدل هایی با نام تلویزیون QLED سامسونگ در سایزهای مختلف بوده اید...

اگر به دنبال خرید تلویزیون هستید بی شک در بازار و فروشگاه های معتبر اینترنتی شاهد مدل هایی با نام تلویزیون QLED سامسونگ در سایزهای مختلف بوده اید. این تلویزیون ها نسل جدید تلویزیون هستند که در چند سال اخیر وارد بازار شده و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده اند اما شاید شما ندانید که تلویزیون QLED (کیو-لد) چیست و چه مزایا و امکاناتی در آن گنجانده شده است.
ما در این مقاله از اسک شما را با فناوری این تلویزیون و مزایای آن آشنا کرده ایم تا شاید تلویزیون های QLED سامسونگ انتخاب بهتری برای شما نسبت به سایر تلویزیون های جدید از برندهای مختلف همانند تلویزیون ال جی ، تلویزیون اسنوا، تلویزیون دوو و ... بر اساس نیازتان باشد، پس با ما همراه باشید.

فناوری QLEDچیست؟

شرکت سامسونگ پس از طراحی و ساخت تلویزیون هایی که از قابلیت HDR پشتیبانی می کردند سعی در ساخت و تولید نسل جدیدی از ال ای دی ها با نام تلویزیون QLED کرد این تلویزیون ها از لحاظ روشنایی، حجم طیف نور رنگی، کنتراست نسبت به سایر تلویزیون های این برند قابل قیاس نبوده و رشد بسیار بالایی داشته اند.
سامسونگ از فناوری کوانتوم دات در ساخت این تلویزیون ها بهره گرفته است این فناوری با حرف اختصاری Q در ابتدای ال ای دی آمده است. کوانتوم دات ذراتی از کوانتوم هستند که به عنوان روشی نوین جایگزین روش ناکارآمد لایه ایی فسفر زرد که برای ایجاد درخشش در تلویزیون ها مورد استفاده قرار می گرفت شدند.
این ذرات قطری به اندازه ی ۲ تا ۱۰ میلیمتر دارند و همچون یک لایه در بین پس زمینه و پنل LED قرار می گیرند و با توجه به اندازه ای که دارند با استفاده از نور پس زمینه رنگ های مختلف را تولید می کنند. برای مثال ذرات با اندازه کوچک وظیفه ی تولید طیف رنگ آبی و ذراتی که بزرگترین اندازه را دارند طیف رنگ قرمز را تولید می کنند به همین دلیل شاهد حجم طیف گسترده با دقت و غنا بیشتر در پخش تصاویر نسبت به تلویزیون های دیگر خواهیم بود به طوری که سامسونگ ادعا دارد که تلویزیون های کیو-لدش تصاویر را با طیف رنگی 100 درصدی به نمایش در می آورند.

و اما مزایای تلویزیون QLED سامسونگ به همین جا ختم نمی شود در ادامه به بررسی این مزایا پرداخته ایم.

آشنایی با مزایای QLED سامسونگ

این فناوری را نمی توان یک فناوری جدید دانست چرا که سامسونگ در تلویزیون های SUHD خود نیز از این فناوری بهره می گرفت اما در مورد QLEDها فناوری ذرات کوانتوم در یک غلاف فلزی و نانوکریستال‌های زینک سلنیوم مورد استفاده قرار گرفته است و همین تغییر با تعدادی قابلیت موجب شد تا این محصول از لحاظ کیفیت پخش تصاویر نسبت به سایر تلویزیون های موجود در بازار در رتبه ی اول قرار بگیرد. در حالت کلی ما 4 مزیت مهم تلویزیون QLED سامسونگ را شرح می دهیم.
1- به مرور زمان ما شاهد افت کیفیت تصویر در تلویزیون ها هستیم اما این موضوع در مورد کیولد صدق نمی کند، به دلیل اینکه ذرات کوانتوم در یک غلاف فلزی قرار گرفته اند در برابر اکسیداسیون مقاوم می شوند در نتیجه افت کیفیت تصویر تا حد بسیار زیادی پایین می آید.
2- تلویزیون های QLED اولین تلویزیون ها با قابلیت تولید حجم رنگ صدردصدی هستند، این بدین معناست که امکان ایجاد طیف رنگی 100 درصدی در تمام سطوح روشنایی وجود دارد و فرقی ندارد که روشنایی تصویر زیاد یا کم باشد تلویزیون های QLED سامسونگ قادر به پخش تصاویر بدون از دست دادن یک حجم رنگی در شرایط نوری مختلف هستند پس بی شک شما فیلم ها را با رنگ های زنده تر و شفاف تر خواهید دید.
3- قابلیت HDR در تلویزیون های QLED موجب می شود تا کوچکترین جزییات تصاویر برای بیینده به نمایش در بیاید این قابلیت به همراه قابلیت نمایش روشنایی ۱۵۰۰ نیت بی شک تجربه ای خارق العاده در تماشای فیلم ها را برایتان رقم خواهد زد.
4- در برخی از تلویزیون ها وجود تصاویر ثابت همانند لوگوی شبکه و حتی بخش هایی از بازی های ویدئویی که به صورت ثابت هستند موجب می شوند تا در آن بخش پیکسل سوختگی به وجود بیاید یا اثر مات آنها بر روی صفحه نمایش باقی بماند اما تلویزیون های QLED در برابر این موضوع کامالا ایمن هستند و خیالتان از این بابت راحت است.از دیگر مزایای QLED سامسونگ می توان به تنوع مدل ها در سایزهای متنوع به صورت تخت و خمیده اشاره داشت شما با هر نیاز می توانید تلویزیون مورد نظر خود را با توجه به متراژ منزل یا محیط کار خود بیابید حتی مدل های 100 اینجی کیو لد نیز در بازار وجود دارد.
اگر دوست دارید زوایه دید وسیع تری در هنگام تماشای تلویزیون داشته باشید خرید تلویزیون QLED خمیده برای شما انتخابی ایده آل تری است.
سامسونگ این تلویزیون ها را به سیستم عامل Tizen مجهز کرده است و به دلیل کاربری بسیار آسان مورد قبول و رضایت بسیاری از افراد بوده و یکی از بهترین سیستم عامل های برنامه نویسی شده بر پایه ی لینوکس محسوب می شود.


اخبار مرتبط
نظرات
امتیاز شما به این مطلب :