مزایای دستگاه های ماساژور بر بدن شما چیست؟

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دستگاه های ماساژور در اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند و از لحاظ منبع تغذیه در دو نوع شارژی و برقی قرار می گیرند. شما به راحتی در هر زمان و مکانی می توانید از مدل های شارژی استفاده کنید در واقع امکان دسترسی و کاربری آسان این دستگاه ها از مزایای آنها است.

امروزه ماساژ بدن طرفداران زیادی دارد و برخی از افراد به سالن های ماساژ مراجعه می کنند اما اینکار وقت گیر بوده و نیاز به صرف هزینه های بالا دارد. بهترین راه حل خرید و تهیه دستگاه های ماساژور می باشد که با توجه به کاربرد و نیازهای مختلف در انواع ماساژور پا، ماساژور گردن، ماساژور کمر، صندلی ماساژور و ... طراحی و تولید می شوند. قیمت ماساژور بر اساس نوع کاربرد و برند سازنده متفاوت است.
طبق آمار انجام شده هم اکنون میلیون ها نفر از دستگاه ماساژور برای درمان انواع بیماری ها و رسیدن به تناسب اندام ایده آل و همچنین رفع خستگی و استرس استفاده می کنند و بی شک این محصول کاربردی بوده و تمامی این استفاده ها از مزایای دستگاه ماساژور تلقی می شود. در این مقاله از اسک تمامی مزایای دستگاه ماساژور را بیان کرده ایم بی شک شما با دانستن این مزایا از مفید بودن این دستگاه ها مطلع می شوید پس با ما همراه باشید.

مزایای انواع دستگاه ماساژور


دستگاه های ماساژور در اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند و از لحاظ منبع تغذیه در دو نوع شارژی و برقی قرار می گیرند. شما به راحتی در هر زمان و مکانی می توانید از مدل های شارژی استفاده کنید در واقع امکان دسترسی و کاربری آسان این دستگاه ها از مزایای آنها است.صندلی ماساژور را می توان کامل ترین و مجهزترین دستگاه ماساژ دانست هنگامی که شما از آن استفاده می کنید تمامی قسمت های مختلف بدن نظیر پا، دست، سر و گردن، کمر و نشیمنگاه و ... تحت تاثیر و ماساژ داده می شوند در نتیجه افزایش گردش خون و متابولیسم بدن را به همراه داشته و سبب بهبود می شود.


انواع دستگاه ماساژور براساس کاربرد، عضلات مورد نظر را تحریک می کنند تا خون به راحتی به تمامی مویرگ های بدن منتقل شود، در طی این فرآیند سلول های بدن با سرعت بیشتری به سوخت و ساز می پردازند و در نتیجه مواد زائد سریع تر از بد ن شما دفع خواهند شد. علاوه بر این مزایای دستگاه ماساژور، با افزایش گردش خون سیستم ایمنی بدن شما بالاتر می رود، کمتر بیمار می شوید و بیماری تان بهبود پیدا می کند. دستگاه های ماساژ میزان درد، کوفتگی و خستگی را کاهش می دهند و پس از استفاده شما آرامش و لذت را می چشید چرا که موجب تعادل هورمون استرس می شوند.


کسانی که نگران پوکی استخوان هستند این را بدانند که دستگاه های ماساژور به ساخت تراکم استخوان کمک می کنند. یکی از مشکلات رایج خانم ها سلولیت است، دستگاه های ماساژور مخصوصا مبل ماساژ در کاهش سلولیت و تولید کلاژن پوست و همچنین افزایش سرعت بهبود عضلات تاثیر بسزایی دارد. موارد گفته شده در زیر مزایای مختلفی است که از دستگاه های ماساژور بدن گزارش شده است:1- زنان یائسه بعد از استفاده از این دستگاه ها شاهد افزایش میزان تراکم استخوان بوده و از بهبود سلامت استخوان و عملکرد عضلانی خود بسیار راضی بوده اند.
2- طبق آزمایشات انجام شده بر روی مردان و زنان مسن، کسانی که از دستگاه های ماساژور برقی استفاده کرده اند بهبود قدرت عضلانی قابل توجهی داشته اند از این رو انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزانه شان به خوبی بالا رفته است.
3- در برخی از مطالعات مزایای عضلانی و عصبی دستگاه های ماساژور بدن نسبت به تمرین های مقاومتی بالاتر بوده و شامل بهبود در راه رفتن، تحرک و تعادل افراد می شود.
4- برخی از افرادی که تمایل به انجام ماساژ دستی نداشته اند، نسبت به دستگاه های ماساژ بدن تمایل نشان داده اند.
با توجه به گفته های بالا تمامی فواید دستگاه ماساژور بدن را به تفکیک در زیر بیان کرده ایم.

تمامی مزایا و فواید دستگاه ماساژور عبارتند است از:


• تناسب اندام با چربی سوزی
• سفت کردن پوست و عدم افتادگی آن
• ساختن عضله
• افزایش تراکم استخوان
• کاهش فشار خون بالا
• کاهش سلولیت پوست و افزایش تولید کلاژن طبیعی بدن
• کمک به درمان بیماری هایی نظیر سرطان و ام اس (MS)
• کمک به درمان بی خوابی
• با ایجاد آرامش موجب کاهش استرس و ایجاد خلق و خوی بهتر در فرد می شود
• با ایجاد جریان بهتر خون، رفلکس کشش تاندون و حرارت دادن به ماهیچه ها بدن بسیار راحت تر شده در نتیجه انعطاف پذیری را افزایش می دهد.
• بهبود در احساس تعادل و هماهنگی


نظرات
امتیاز شما به این مطلب :