مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی به منظور بهبود بخشیدن به وضعیت روحی– روانی و کیفیت‌ بخشی به زندگی افراد به وجود آمده است. در مشاوره روانشناسی یک مشاور خوب و متخصص بسیاری از کارهای روانشناسان بالینی را انجام می دهد و به رفع مشکلاتی می پردازد که روانشناسان بالینی کمتر آنها را تحت درمان قرار می دهند. یک مشاور در ابعاد دیگر نظیر مشاوره تحصیلی، خانوادگی، شغلی، ازدواج هم از مهارت های روان شناختی استفاده می کند و به حل مشکلات می پردازد. امروزه با پیچیده تر شدن شرایط اجتماعی، تغییر زندگی از حالت ساده به پیچیده، سست شدن رابطه ها ی عاطفی و وجود مشکلات متعدد، همگی بر روی شرایط عاطفی و روحی بسیاری از افراد تاثیر منفی می گذارد و نیاز به کمک و درک کردن دارند و همین امر ضرورت مشاوره روانشناسی را تایید می کند. یک مشاوره روانشناسی یک کار تخصصی است که فقط مشاوری که به شناخت روان افراد متخصص است قادر به انجام آن می باشد. در مشاوره روانشناسی یک مشاور برای رفع مشکل مراجعه کننده، با علاقه و دقت تمام به درد و دلها گوش می دهد تا به شناخت کاملی از مشکل برسد و ریشه ی اصلی مشکل را در زندگی شخص بیابد بعضی از ریشه ها به گذشته ها و حتی دوران کودکی فرد برمیگردد که تنها یک مشاور خوب و متخصص قادر به شناسایی آن است، سپس با استفاده از الگوها، متدها و شیوه‌های آزمایش شده‌ علمی که در علم روان‌درمانی به تایید رسیده‌اند به رفع مشکل فرد کمک می کند.

اهداف مشاوره روانشناسی

در جلسه مشاوره روانشناسی که بین مراجعه کننده و مشاور برگزار می شود مشاور با دقت و حوصله به تمام حرف های مراجعه کننده گوش می دهد و در شخص احساس راحتی و اعتماد ایجاد می کند. از طریق روش هایی به فرد کمک می کند تا خود را بهتر بشناسد و این خودشناسی باعث می شود که فرد به صورت انسانی موثرتر و خلاقتر و در نتیجه از نظر روحی شادمان‌تر شود. یک مشاوره با استفاده از فنون و تکنیک های ارائه شده در مشاوره روانشناسی،  سبب می شود نه تنها فرد شرایط فعلی خود را درک کند بلکه از چیزی که در آینده با آن دچار خواهد شد آگاه شود. یک مشاور تصمیم گیرنده نیست بلکه تسهیل کننده است و کمک می کند که فرد درک بهتری از مشکلات خود داشته باشد، بدون ترس با آنها مواجه شود و قادر به حل آنها باشد. هدف اصلی مشاوره روانشناسی افزایش رشد شخصی و روانی فرد در مسیر رشد اجتماعی است. به طور کلی این اهداف به دو دسته تقسیم می شوند : ۱- اهداف آنی مشاوره روانشناسی، که مشاور با شناخت و به کار بستن روش هایی راهنمایی های لازم را برای حل مشکلاتی نظیر مشکلات تحصیلی، خانوادگی ، شغلی و ...  را به مراجعه کننده ارائه می دهد. در واقع نوعی پیشگیری از وقوع مشکلات بزرگتر که سبب اتلاف سرمایه مادی و معنوی اشخاص در آینده خواهد شد. ۲- اهداف غایی و نهایی مشاوره روانشناسی، مشاور راه حل هایی به مراجعه کننده ارائه می دهد و خود فرد قادر می باشد یا می تواند که با بینش صحیح به حل مشکلات خویش بپردازد و عاقلانه رفتار کند.

نمایش بیشتر

آی مشاوره

9099072068 info@imoshavere.com Telegram
مرکز مشاوره تلفنی آی مشاوره با توجه به نیازهای موجود به مشاوره تحصیلی با کیفیت و کارآمد در سراسر کشور شروع به کار کرده است و سعی دارد کیفیت مطلوبی را به مخاطبان عرضه کند. این مرکز در زمینه های مختلف تحصیلی مدرسه، مشاوره برای کنکور سراسری، انتخاب رشته، تحصیل در مقاطع مختلف و حتی تحصیل در خارج از کشور فعالیت می کند. همچنین این مرکز در حیطه مشاوره خانواده، روانشناسی و کسب و کار نیز فعالیت خ ... بیشتر بخوانید