خدمات آموزش فناوری اطلاعات

آموزش فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات یا IT که مخفف کلمه (Information Technology) می باشد از عمده ترین محورهای تحول و توسعه دنیا در عصری است که هم اکنون در آن زندگی می کنیم. فناوری اطلاعات تکنولوژی نوینی است که در سال های اخیر شاهد رشد سریع آن بوده ایم و تغییرات بنیادی و بزرگی را نظیر: روش های تجاری جدید، ایجاد تنوعات و سرگرمی های جدید و به وجود آوردن هنرهای جدید را در هزاره سوم ایجاد کرده است. فناوری اطلاعات دارای دستاوردهای سودمندی است که در جهت رشد، رفاه و آسایش مردم جامعه برنامه ریزی شده اند و چنان با زندگی مردم جامعه تلفیق پیدا کرده اند که توقف در این مسیر سبب اختلال در زندگی افراد جامعه می شود و همین امر ضرورت وجود مراکز آموزش فناوری اطلاعات را در کشور تایید می کند. امروزه آموزش فناوری اطلاعات با عنوان رشته های، مهندسی فناوری اطلاعات(IT)، مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و مدیریت فناوری اطلاعات در دانشگاه های ایران تدریس می شود. در حال حاظر همه چیز از کارهای ساده نظیر مکانیزه شدن سیستم یک اداره تا ایجاد یک شهر الکترونیکی به سمت IT می رود و این بیانگر وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد، آینده شغلی و بازار کار موفق برای فارغ التحصیلان رشته های فناوری اطلاعات است.

تعریف و ضرورت فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات عبارت است از کار با اطلاعات از طریق رایانه، سایر فناوری ها و ساختارهای بشری می باشد. افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات آموزش می بینند علم استفاده از ابزارهایی نظیر پردازش، نگهداری، جمع آوری، ذخیره، توزیع، انتقال و امنیت را بر روی اطلاعات به دست می آورند و قادر به انجام و ارائه خدماتی نظیر نصب برنامه ها، طراحی شبکه‌های پیچیده رایانه‌ای و پایگاه داده‌های اطلاعاتی خواهند بود. در حال حاضر بازار کار ایران به حضور تكنسين فناوري اطلاعات احتیاج دارد چرا که بیشتر مراکز آموزشی و سازمان ها با کامپیوتر کار می کنند و نیازمد افرادی هستند که قادر به نگهداري و پشتيباني از آنها باشد و در آینده ای نزدیک سیستم تجارت ایران نیز همانند کشورهای پیشرفته الکترونیکی خواهد شد و انجام این پروژه سنگین فقط از عهده ی متخصصان IT و افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات آموزش دیده اند برخواهد آمد.

انواع مراکز آموزش فناوری اطلاعات

اولین قدم برای اینکه بتوانید یک متخصص فناوری اطلاعات شوید و جایگاه شغلی خود را درآینده تضمین کنید یافتن یک مرکز آموزشی عالی برای یادگیری مباحث فناوری اطلاعات می باشد. امروزه شرکت و مراکز معتبر بسیاری در زمینه آموزش فناوری اطلاعات به صورت مبتدی و حرفه ای فعالیت می کنند. در این قسمت از سایت اسک لیستی از شرکت هایی که در زمینه آموزش فناوری اطلاعات در شهر خود و یا دیگر شهرها فعال هستند را مشاهده کنید و هم چنین با انتخاب شرکت مورد نظر اطلاعات، ارزش ها،خدمات و میزان امتیاز آن را مشاهده و با سایر شرکت ها مقایسه کنید. با سایت اسک بدون صرف زمان به راحتی شرکت مورد نیاز را در شهر خود بیابید، بشناسید و با شماره تماس و آدرس موجود در سایت با آنها ارتباط بر قرار کنید.

نمایش بیشتر

انجمن خانواده و اینترنت

09302959159 info@familyweb.ir
حضور در فضای مجازی و استفاده از ابزارها و امکانات متنوع آن برای خانواده و فرزندان دلبندمان امری اجتناب ناپذیر است، پس چه خوب است قبل از آنکه فرزندانمان را تنها و بدون آمادگی در این فضا رها کنیم، فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی را بشناسیم و خانواده خود را برای بهترین بهره برداری آماده کنیم. انجمن خانواده و اینترنت به شما کمک می کند مهارت و دانش کافی در این خصوص را کسب نمایید..انجمن حمایت از ... بیشتر بخوانید